Türkçe English
Yangına Karşı Koruma

Yangın dayanımı

Hem yüksek kaliteli görünüm hem sertifikalı yangın dayanımı

Yangından korunma, bina planlamasının önemli bir parçasıdır. TRIMline, , planlamacılara ve mimarlara amacına uygun uygulama konusunda kapsamlı tavsiyeler verir. 

 

Yangından korunma şartnamelerinin yerine getirilmesi

Mimarlara ve planlamacılara sistemlerimizi kullanarak yangından korunma standartlarını nasıl yerine getirebilecekleri ile ilgili destek oluyoruz. Hangi bağlantı durumu nasıl gerçekleştirilebilir? Firma Birçok bölme duvar sistemini ve bağlantı kombinasyonunu test etmiştir ve onaylamıştır. Gerekli teklif metinlerini, test sertifikalarını ve bina denetleme belgelerini sağlayabiliriz.
 

Yangından korunma elemanları

Taşıyıcı olmayan iç duvarlar alevlerin, ısı ve dumanın yayılmasını durdurur. Yangın geciktirici F30 ve F90 yangına dayanıklı duvarlar arasında bir ayrım vardır. Örneğin, F30 yangına dayanıklılık derecesinde, oda en az 30 dakika kapalı kalmalı ve yangından uzaktaki taraftaki sıcaklık yükselmesi 180 K'yi geçmemelidir.
 

Yangına dayanıklı donanımlar (FSA) / Yangına dayanıklı kapılar 

Yangın geciktirici veya yangına dayanıklı duvarlarda ve yangın duvarlarındaki açıklıkların kapılarıdır. Yangına dayanıklı donanımların görevi yangını durdurmak veya en azından belirli bir süre için yayılmasını engellemektir. T30, T90 ve T120 yangın dayanım değerleri arasında ayrım yapılır. Yangına dayanıklı donanımlar/kapılar, tanım gereği kendiliğinden kapanmalıdır (kapı kapatıcı).
 

Yangın dayanım dereceleri

 

x
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Çerez Politikası metnini inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum