Türkçe English
Akustik

Oda Akustiği

Dikkatlice dinliyoruz

İyi ses yalıtımına ek olarak, TRIMline’ın ses yutucu elemanlar entegre edilmiş bölme duvar sistemleri de odalardaki akustiği optimize ederek daha huzurlu ve konsantrasyonu artıran çalışma ortamları sağlıyor. Proje ortaklarımızla birlikte, yankılanma sürelerini, ses seviyesi farklarını ve konuşma anlaşılırlığını optimize eden özel akustik çözümler geliştirerek bina akustiği ve oda akustiğinin zıt etkilerini uyumlu hale getiriyoruz.

Ses yutucuların etkinliği bulundukları konuma bağlıdır. Sesin kaynağı ne kadar yakınsa, sesi o kadar verimli bir şekilde azaltırlar. Önemli parametreler: ses yankılanma süresi T ve gürültü emilim derecesi w'dir. Yankılanma süreleri, alanın hacmine, odanın geometrisine, yüzey özelliklerine ve mobilyalara bağlıdır. Ses yutma derecesi, sesin karşılaştığı malzemelerden hesaplanır. Hangi ses yutucu elemanların kullanıldığı müşterilerin gereksinimlerine, odanın kullanımı ve geometrisine ve işyerlerinin planına bağlıdır.

Bölme duvarlarda ses yutucuların çalışma prensibi

TRIMline Akustik Duvar Sistemleri geniş bant ses yutucu gibi işlev görerek hem bina hem de oda akustiğini birleştirir. Ses emilimi ve yalıtımının birlikte uygulanması, ekonomik özgürlüğü sağlarken, aynı zamanda yaratıcı özgürlüğe de olanak sağlar.

Bilgi

En iyi iç mekân koşullarını oluşturmak için hangi yüzeylere ihtiyaç vardır? Oda akustiği, malzemelerin ses emici özelliklerini ve odadaki konumlarını ele alır. Ses yutucu yüzeye ulaşan ses enerjisi diğer enerji formlarına dönüştürülür ve emilir. Yüksek kaliteli ses yutucular sesi azaltır ve odanın işitme kalitesini iyileştirir.

Parametreler

Yankılanma süresi T: ses basıncı seviyesinin oluşturulduğu andan itibaren 60 dB azalması

Emilim derecesi w: yansıtılmayan ses enerjisi oranı; tam yansıma aw = 0; tam emilim: aw = 1

Akustik sistemler

• Ses yutucu bölme duvar

• Duvara monteli ses yutucu

• Serbest duran ses yutucu

• Tavanda ses yutucu

• Cam akustik duvar

x
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Çerez Politikası metnini inceleyebilirsiniz. Kabul Ediyorum