TRIMline Proje Föyü -1- Ernst & Young İstanbul Ofisi

04-01-2018

TRIMline referanslarını föyler olarak derliyor. İlk föyümüzde Ernst & Young İstanbul Ofislerini ele aldık.

Föye ulaşmak için:  http://www.trimline.com.tr/Certificates

Dünyanın en büyük denetim ve danışmanlık şirketlerinden Ernst & Young Türkiye Ofisleri Leed Gold Sertifikalı Maslak Orjin Plazanın ilk 5 katında yer alıyor. Mimari tasarımı Timur Kayserilioğlu tarafından yapılan proje, E&Y`nin tum ofislerinde uyguladığı “Workplace of the Future” konseptine uygun olarak tasarlandı. Çalışmanın mekândan bağımsızlaşabilmesini ve çalışanların yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen tasarım konsepti, TRIMline interiors ürünleri ile şekillendi.


Projede kapalı mekanlar, “Room in Room” konseptinde TRIMline SNAP sistem ile oluşturuldu. Projeye göre çalışanların kendine ait belli bir masası yok ve herkes uygun bir çalışma alanına gidip çalışabiliyor. Dolu yüzeylerde SNAP BD strüktürel yapışma camlı sistem kullanıldı. Farklı renklerde back-painted boyalı camlar ile tasarlanan farklı birimler, mekânın dinamizmine katkı sağladı. Ofislerde tekli-ikili çalışmalara uygun odaların yanında, yaratıcılığı, diyalog ve takım oyununu güçlendiren ortak çalışma alanları da oluşturuldu.


Belirli noktalarda dolu yüzeyler, mıknatıslı yazı tahtası ile kaplandı. Bu sayede çalışma ve sunum esnekliği sağlanarak, “mekândan bağımsız çalışma” fikri desteklendi. Ayrıca doğal ışıktan en iyi şekilde faydalanabilmek için oda cephelerinde SNAP Tek Camlı modüller kullanıldı ve ışığın kesintisiz içeri alınması sağlandı.


Toplantı odalarında SNAP FL - düşey profilsiz çift camlı sistemin şeffaflığı ve yüksek ses yalıtımı avantajlarından yararlanılırken, odalarda kullanılan akustik panellerle, akustik kontrol ve konfor sağlandı. Islak mekanların yanı sıra tüm duvar giydirmeleri, kilitli locker dolaplar TRIMline ahşap sistemleriyle çözümlendi. Mimari ihtiyaçlara göre şekillenen kapılarda ise T.H.E DOOR kapılar tercih edildi.